Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.

 

PL  |  EN  |  DE

Zarząd OSSM

Prezes: dr Antoni Guran

Absolwent Wydziału Wychowania Muzycznego Akademii Muzycznej w Krakowie i dyrygentury w klasie prof. Benedykta Konowalskiego Akademii Muzycznej w Warszawie. W 1980 r. założył "Zespół Pieśni i Tańca Przemyśl". Prezes Towarzystwa Muzycznego w Przemyślu jest pomysłodawcą oraz współorganizatorem "Festiwalu Przemyska Jesień Muzyczna". Zajmuje się również pracą pedagogiczną pełniąc funkcję Dyrektora Zespołu Szkół Muzycznych w Przemyślu. Wykładowca Uniwersytetu Rzeszowskiego z prowadzoną orkiestrą i chórem szkolnym wykonuje wiele dużych form wokalno - instrumentalnych znanych wielkich kompozytorów.

V-ce prezes: Krzysztof Szczepaniak


Sekretarz: Jolanta Niżańska

Absolwentka Wydziału Matematyczno-Fizycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie i Poltechniki Rzeszowskiej - Wydział Zarządzania i Marketingu. Z Zespołem Szkół Muzycznych nr 1 im.Karola Szymanowskiego związana od 1980 r. jako nauczyciel. Od 1989 r. jako wicedyrektor ds. pedagogicznych i od 1999 r. jako dyrektor Zespołu. Współorganizator międzynarodowych konkursów, festiwali, seminariów i warsztatów. Organizator wymiany kulturalnej młodzieży z zagranicą (Niemcami, Węgrami, Litwą i Austrią)

Skarbnik: Andrzej Smolik


Członek: Ryszard Konieczny

Absolwent Wydziału Instrumentalnego Sekcji Pedagogiki Instrumentalnej Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie akordeonu prof. Janusza Patera. Od 1997 r. Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Przeworsku. Ukończył także studia podyplomowe w zakresie Zarządzania Oświatą. Prowadzi także działalność społeczną, jako członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kadry Kierowniczej Oświaty, członek Komisji Dyscyplinarnej dla Nauczycieli przy Wojewodzie Podkarpackim oraz wiceprezes Przeworskiego Towarzystwa Muzycznego.Za szczególny wkład w rozwój edukacji artystycznej w Polsce otrzymał Nagrodę indywidualną II stopnia Dyrektora Centrum Edukacji.

Członek: Tomasz Rokosz